Tuzla Zirkonyum Kaplama

Tuzla Zirkonyum Kaplama

Tuzla zirkonyum kaplama son zamanlarda çok tercih edilen bir kaplama türüdür. Zirkonyum esas olarak beyaz renkli bir alaşımdır ve gerçekte mineral olarak görünse de diş kaplaması yapılırken seramik şeklinde kullanılır. Diş kaplamlarında metal destekli ve metal desteksiz olmak üzere iki grup diş kaplaması vardır. Zirkonyum diş kaplaması metal desteksiz grubuna aittir ve bu nedenle çok tercih edilir. Çünkü metal destekli olmamasının sağlamış olduğu pek çok avantaj vardır.

Tuzla zirkonyum kaplama estetik amaçlı kullanılan bir işlemdir. Hastaların birçoğu dişlerinin bembeyaz görünmesi için ya da çarpık dişlerin kapanması için zirkonyum diş kaplamasını tercih ediyor. Zirkonyum diş kaplaması sararmış dişlerin tedavisinde de başvurulan yöntemler arasındadır. Zirkonyum diş kaplaması dişlerde doğal bir görünüm oluşturduğu için hastalar hayalindeki dişleri gerçekleştirmiş olur.

Zirkonyum Dişin Bakımı Nasıl Yapılır?

  • Tuzla zirkonyum bakımı son derece basit. Günde 2 kez dişlerin fırçalanması gerekir.
  • Kaplamanın ardından 6 ayda bir doktor kontrolüne gitmek gerekir.
    Tuzla Zirkonyum Kapalama
    Zirkonyum Kaplama Uygulaması
  • Senede bir kez yapışkanların yenilenmesi gerekir.
  • 10 yılın sonunda verimlilik açısından kaplamanın yenilenmesi gerekir.

Zirkonyum Diş Damaklara Kolay Uyum Sağlar

Tuzla zirkonyum uygulaması gerçek dişler ile çok kolay bir şekilde uyum sağlar. Bunun sebebi de yukarıda belirtildiği gibi metal destekli olmamasıdır. Metal destekli dişlerde zamanla sararma ve grileşme görülürken zirkonyum diş kaplamasında bu tür problemler asla görülmez. İlk gün nasıl bembeyazsa beş yıl sonra yine bembeyazdır. Zirkonyum diş kaplaması metal destekli olmadığı için damaklarda çekilme olmaz.

Zirkonyum diş kaplaması diğer kaplamalardan farklı olarak mat görünümdedir. Parlak bir görünüme sahip olmadığı için yapaylığın belli etmez. Gerçekten kişinin kendi dişleriymiş gibi görünür ve en az 10 yıl kalıcıdır. Özellikle kaplamanın bakımı dikkatli bir şekilde yapılırsa hasta uzun süre problem yaşamadan bu kaplamayı kullanabilir.

Zirkonyum Diş Kaplaması Yan Etkileri

Zirkonyum diş kaplamasının en büyük avantajı hiçbir yan etkisinin olmamasıdır. Diğer kaplama türlerinde olduğu gibi ağızda kötü koku damaklarda çekilme, dişlerde hassasiyet ve damaklarda kızarma gibi etkenler görülmez. İşlemin yapıldığı gün hasta ağzında kötü koku hissetmez ve sıcak çay da içebilir, soğuk tatlı da yiyebilir. Dişler asla bu durumdan etkilenmez. Damaklarda da renk değişimi görülmez.

Zirkonyum diş kaplamasında ağrı yaşanmaz. İlerleyen günlerde de acı hissi olmaz. Fakat bakımı yapılmazsa zamanla dişlerde sararma ve sızlama gerçekleşebilir. Bu nedenle düzenli olarak kaplama dişlerinin yapışkanlığı kontrol edilmelidir. Dikkat edilirse sigara içilse dahi dişler sararma yapmaz.

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatı

Tuzla zirkonyum fiyat hastanın ne derecede zirkonyum yaptıracağına bağlı olarak değişir. Tabi hastane kalitesi de fiyatı etkilemektedir. Uygun fiyatlarda uzun ömürlü zirkonyum kaplama yaptırmak isterseniz hastanemizi tercih edebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?