Üsküdar Lamina Kaplama

Diş bakımının yeteri kadar yapılmaması, zamanla diş kayıplarına neden olabiliyor. Özellikle şekerli ve sert gıdalar tüketmek dişin yapısını ve işlevini bozuyor. Lamina diş tedavisi tam da bu aşamada sağlıklı sonuçlar ortaya koyuyor. Lamina tedavisi sayesinde dişlerinde mevcut formu bozulmaz. Pürüzsüz bir şekilde yerleştirilen porselen güzel bir görüntü meydana getirir. Özellikle; sigara tüketmek, diş taşları, kahve içmeye bağlı lekeler dişlerden tamamen temizlenir. Lamina tedavisi için yapıştırma işlemleri uygulanıyor. Tedavi sürecinde kullanılan yapıştırıcılar sağlıklı ve sağlamdır. Medikal yapıştırıcı olduğu için, uzun yıllar boyunca dayanabilir. Lamiler hiçbir şekilde kendiliğinden düşmüyor.

Lamina Diş Fiyatları 

Lamina tedavisi almak, kişinin daha sağlıklı hayat sürmesine yardımcı oluyor. Fakat fiyat aralıkları tedavi sürecine göre değişim gösteriyor. Örneğin dişlerinin bir kısmına lamina tedavisi uygulatan kişi ile dişlerinin tamamına lamina tedavisi uygulatan kişinin fiyat aralığı aynı olmuyor. Lamina diş fiyatları hakkında araştırma yapılmasında fayda vardır. Diş kaplama sırasında sentetik malzemeler kullanılır. Kişi kendisini sosyal ortamlarda ilişki kurarken rahatsız hissetmez. Kendisine güvenerek, sağlıklı ilişkiler kurabilir. Lamina tedavisi sonucunda, oluşan problemlere uzun soluklu bir çözüm bulunur. Lamina diş kişinin hem biyolojik hem de psikolojik açıdan kendisini iyi hissetmesine yardımcı oluyor.

Lamina Diş Ömrü 

Lamina diş tedavisi olmuş kişiler, diş bakımına dikkat etmelidir. Çünkü yeteri kadar diş bakımının yapılmamış olması, diş eti rahatsızlıklarına yol açabiliyor. Lamina tedavisi sonrası dişler; sabah, öğle, akşam olmak üzere fırçalanmalıdır. Diş eti kanamasını önlemek için, yumuşak uçlu diş fırçası kullanılmalıdır. Eğer tırnak ısırmak, sert yiyecekler tüketmek, diş vasıtası ile kabuklu besinleri kırmak gibi eylemlere devam edilirse, lamina dişi zarar görür. Laminanin çıkmaması için, diş hassasiyetine özen gösterilmelidir. Ayrıca ağız içi gargara yapmak ve diş ipleri kullanmak da faydalıdır. Düzenli bir şekilde yapılan diş bakımı, sağlıklı günlerin geçmesine destek olur.

Lamina Diş Tedavisi 

Lamina tedavisi diş hekimi tarafından yapılır. Zarar gören diş tabakası belirlenir ve lamina yerleştirilir. Tedavi öncesi, hastaya diş yapısını göstermek için diş yapısının görüntüleri alınır. Lamina yapısal olarak oldukça incedir. Bunun sonucunda ise   ışığın geçirgenliği yükselir, dişin doğallığı korunmuş olur. Hekim tarafından tedavi edilecek dişlere, aşındırma işlemi uygulanır. Fakat sert bir aşındırma uygulanmaz. Görsel açıdan bakıldığı zaman, dişlerin boyutunda herhangi bir küçülme meydana gelmiyor. Lamina diş tedavisinde, aşındırma işleminin amacı porselen yapının dişin yüzey kısmına oturmasıdır. Lamina diş tedavisini genellik ile kabul eden kişiler; bol miktarda kahve, çay tüketen ya da sigara içen bireylerdir. Çünkü diş zarar gördüğünde ağız içerisinde çeşitli mikroskobik canlılar yaşamaya başlar. Zamanla ağızda koku oluşur ve bu kişiyi rahatsız eder. Kişinin hem estetik açıdan kendisini iyi hissetmesi hem de insanlar ile sağlıklı ilişkiler kurabilmesi için diş tedavisi önemlidir.

Lamina Diş Yapımı

Lamina dişinin diğer bir ismi yaprak anlamına geliyor. Estetik açıdan görünümünden rahatsız olan kişiler diş yapımını tercih eder. Hekim tarafından ağız içerisindeki ölçüler alınır. Ortaya çıkan model, laboratuvar ortamında mock-up isimli test yapılır. Hekim ve tedaviyi isteyen kişi, diş modelini inceler. Eğer ki model konusunda ortak bir karara varılır ise, harekete geçilir. Lamina diş sayısı tedavi sürecinde önemlidir. Çünkü diş sayısı ne kadar fazla ise, uygulanacak tedavi süresi de aynı oranda uzar. İlk etapta geçici bir porselen, dişe yapıştırılır. Süreç içerisinde sorun meydana gelmiyor ise, esas yapıştırma işlemine geçilir. Lamina diş  özel olan bir uygulama ile yapıştırılır. Tedavi sonrası yeni dişler, gün içerisinde kullanılabilir.

 

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?