Üsküdar Zirkonyum Kaplama

Üsküdar Zirkonyum Kaplama

Üsküdar zirkonyum kaplama dişlerde köprü görevi gören ve estetiksel görünüm oluşturan bir alaşımdır. Zirkonyum normalde bir mineraldir fakat bazı karışımlarla birleşerek seramik halini alır ve bu şekilde kaplama olarak kullanılır. Zirkonyum beyaz renkli bir maddedir ve bu nedenle dişe kaplama yapıldığı zaman da gerçek beyaz diş gibi görünür. Bunun asıl nedeni ise zirkonyum diş kaplamasının metal desteksiz diş kaplama grubuna dahil olmasıdır.

Üsküdar zirkonyum kaplama işlemin tercih edilme nedeni de tam olarak budur. Metal cisme alerji reaksiyon gösteren hastalar güvenle zirkonyum kaplamayı yaptırabilir. Zirkonyum kaplama son derece avantajlı bir işlemdir. En iyi örneği dişleri bembeyaz yapar ve bu da pek çok kişiye öz güven verir. Çünkü beyaz gülüşlere sahip olmak herkesin hayalidir. Dişleri beyazlattığı gibi yamuk duran dişlerde ve çıkan dolguların tedavisinde de zirkonyum kaplama yaptırılabilir.

Kimler Zirkonyum Kaplama Yaptırabilir?

Üsküdar zirkonyum kaplama 18 yaşını doldurmuş olan her bireyin yaptırabileceği bir işlemdir. Kadın erkek fark etmeden ve yaş belirtmeksizin herkesin rahatlıkla yaptırabileceği bir kaplama yöntemidir. Çünkü hiçbir risk içermez. Zirkonyum diş kaplama işlemini en çok daha önceden diş kaplaması yaptırıp verim alamayan kişiler yaptırmayı tercih eder. Özellikle metal destekli kaplamaları kullanıp dişleri hasar gören ve dişleri sararmış olan bireyler zirkonyum kaplama yaptırarak hayalindeki dişlere sahip olabiliyor.

Zirkonyum Ömrü Ne Kadar?

Üsküdar Zirkonyum Kaplama
Zirkonyum Kaplama Uygulaması

Zirkonyum kaplamasının diş ömrü normal şartlarda 10 yıldır. Fakat bu süreyi hastanın hareketleri değiştirebilir. Bu hareketleri şu şekilde gösterebiliriz;

  • Fındık ve ceviz gibi sert cisimlerin kırılması
  • Dişlerin düzenli olarak fırçalanmaması
  • Rutin doktor kontrollerinin sağlanmaması
  • Yapışkanların kontrol edilmemesi

Zirkonyum kaplaması yaptırdıktan sonra kesinlikle sert cisimlerin dişle kırılmaması gerekir. Bununla birlikte dişlerin günde 2 kez fırçalanması gerekir. Doktor kontrollerinin de 6 ayda bir sağlanması gerekir. Eğer yapışkanları çıktıysa doktor tarafından yapışkanların yenilenmesi gerekir. Bu şartlar sağlanırsa uzun süre zirkonyum diş kaplaması kullanılabilir.

Zirkonyum Kaplama Dişlere Uyum Sağlar

Üsküdar zirkonyum uygulaması metal destekli olmadığı için orijinal dişlere kolay bir şekilde uyum sağlayabilir. Zirkonyum kaplama ışığı geçirmez ve bu sayede mat bir görünüme sahip olur. Bu görünüşte dişlerin doğal görünmesine yardımcı olur. Zirkonyum diş kaplama sonradan renk değişime neden olmaz. Hatta kişi sigara ve alkol kullanıyor olsa bile dişlerde sararma olmaz. Bu sebepten dolayı güvenle kullanılabilir.

Zirkonyum Diş Fiyatları

Üsküdar zirkonyum kaplama fiyat hastanın yaptıracağı zirkonyum kaplama düzeyine göre, kaplama yaptıracağı hastane kalitesine göre ve hastanede kaplamayı yapacak doktorun tecrübesine göre farklılık gösterir. Eğer zirkonyum kaplama işlemini hastanemizde yaptırmak isterseniz çok uygun fiyatlarda ve uzman hekimler tarafından yaptırabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için hastanemizi arayabilir ya da bizi ziyaret edebilirsiniz.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?