Zeytinburnu İmplant Tedavisi

zeytinburnu implant tedavisi

Hastalar doğuştan eksik dişler ve travma nedeniyle kaybedilen dişler dahil olmak üzere çeşitli nedenlerden dolayı implant uygulamasına ihtiyaç duyarlar. Diş implantları, dişlerin yerine takılması için genellikle titanyumdan yapılmış yapay köklerdir. Bir veya birkaç eksik dişi değiştirmek ve diş protezlerini diş etlerine karşı güvenli bir şekilde tutmak için implantlar kullanılabilir.

İmplant Sanatı uzman hekimlerimiz tarafından Şişli bölgesinde kurulmuştur. Günümüz teknolojisiyle hazırlanmış kliniğimizde, kendi alanlarında uzmanlaşmış hekim kadrosuyla Zeytinburnu implant tedavisi hizmeti vermekteyiz. Zeytinburnunda yaşayan ve implant uygulaması yaptırmak isteyen hastalarımız için özen ve titizlikle çalışmaktayız.

Takma dişlerin aksine, implant sabittir. Konuşma veya yutma sırasında ağızdan çıkmazlar. Ayrıca düzenli diş fırçalama ve rutin diş ipi kullanım süreleri için kritik öneme sahip dişlere sahip olduğunuz aynı bakımı gerektirir.

Zeytinburnu implant tedavisi bir dişi veya hatta birden fazla dişi değiştirmek için harika bir yoldur. Ayrıca, diş implantlarınızla ilgili kişisel bir tedavi için boyutlar, şekiller ve materyallerle ilgili seçenekleriniz de vardır. İyi ağız hijyeni ve diş sağlığını koruduğunuz sürece, implant sağlam bir şekilde yerinde kalacaktır ve tıpkı doğal dişiniz gibi hissedecektir.

İmplantlar Ne Kadar Sürer?

Tıpkı doğal dişler gibi uygun şekilde bakımı yapıldığında implant uygulaması ömür boyu sürmelidir. Zeytinburnu implant tedavisinin kalıcı olduğundan emin olmak için, işlem sonrası talimatların tümünü diş hekiminizden takip etmek önemlidir.

Zeytinburnu implant en büyük avantajlarından biri çevredeki dişlere daha az yüklenmeleri ve dişlerin altındaki kemik yapılarının ve diş etlerinin iyileşmesini teşvik etmeleridir. Ayrıca çeneye verilen uzun vadeli riskleri azaltma eğilimindedir. Genellikle, yüksek kaliteli bir diş implantının ömür boyu sürmesi beklenir.

Zeytinburnu İmplant Tedavisi Öncesi Tetkikler

Zeytinburnu implant tedavisi öncesinde hekim hastanın ağız yapısı üzerinde belli tetkikler yapar. Ağız içinde bulunan yumuşak ve sert dokuların yeterli miktarda olmasının yanı sıra yeterli kalitede olması da önemlidir. Kemik yapısının belli bir genişliğe ve yüksekliğe sahip olması da aranan şartlar arasında sayılır.

İmplant Tedavisinin Maliyeti Nedir?

Diş implantlarının maliyeti, değiştirilen diş sayısına, hangi diş veya dişlere, çene kemiğinizin durumuna ve diğer birçok faktöre bağlıdır.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?