Zeytinburnu Zigoma İmplant

İmplant yaptırmak sağlık açısından çok önemlidir. Zeytinburnu Zigoma İmplant dişin yapısının bozulması sonucunda yaptırılan bir tedavi türüdür. Dişlere gereken bakım ve özen gösterilmediği zaman çürüme ve beraberinde diş kayıpları meydana gelir. Bu da diş kökünün zamanla zayıflamasından kaynaklanıyor. Zigoma implant tedavisi genç ve yaşlılara uygulayabiliyor. Genç bireylerin dişlerini düzenli aralıklar ile fırçalamaması, sert ve şekerli gıdaları tüketmesi diş kaybını kolaylaştırıyor. Yaşlı bireylerde ise protein tüketiminin azalması kemik erime hastalığını ortaya çıkarıyor. Kemiklerin erimesi diş kökünün zayıflayarak dişin düşmesine sebep oluyor. Bu sebeplere bağlı olarak yaşlı ve genç bireylerde implant tedavisi yapılıyor.

Zigoma İmplant Nasıl Uygulanır?

Zeytinburnu Zigoma İmplant uygulanmasına karar veren kişi hastaneden randevu alır. Daha sonra düzenli seanslar eşliğinde diş yapısının kontrolüne gider. Hekim ağız içerisinde bulunan diş kayıplarını, çürüklerini inceler. Dişlerin tomografilerini çeker ve bunun sonucunda ortaya bir model çıkarır. Yeni diş modelini hastaya gösterir. Eğer yeni modeli hasta da beğenir ise tedavi bu model üzerinden ilerler. İmplant yapılacağı gün öncelik ile anestezi işlemi uygulanır. Anestezi sayesinde işlem uygulanırken acı hissedilmez. Daha sonra çürük dişler var ise çekilir. Ardından dişlerin üzerinde bulunan mikroskobik canlılar küçük bir vakum cihazı ile temizlenir. En sonunda ise implantlar uygulanmaya başlanır.

Tedavi Sonrası Yapılması Gerekenler 

İmplantların uzun yıllar boyunca çıkmaması için güçlü ve medikal bir yapıştırıcı kullanılır. Tedavi bittikten sonra dişlere gerekli özen ve bakımın yapılması gerekiyor. Düzenli olarak dişler günde 3 defa fırçalanmalıdır. Zeytinburnu Zigoma implant ile birlikte birçok kişi sosyal olmaya başlıyor. Dişlerin kötü bir görünüme sahip olması sosyal ilişkiler kurmaya engel olur. İmplant dişlerin sağlıklı olmasına destek oluyor. Bakım için, süt ve süt ürünleri tüketilmelidir. Dileyen herkes implant konusunda hizmet alabilir.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?