Global dünya ile birlikte gelişen haberleşme sistemleri, internet ve ulaşım araçları insanların daha geniş alanlarda yeni pazar arayışlarını desteklemektedir. Bu gelişmelerden nasibini alan sektörlerden bir tanesi de sağlık turizmi oldu. Sağlık turizmi 100 milyar dolarlık bir kapasiteye ulaşarak bu durumu desteklemektedir. Dünyada nüfusun hızla artması, yaşam kalitesinin giderek yükselmesi ve birçok ülke de sağlık hizmetlerinin maliyet olarak yüksek olması sebebi ile bireyler daha uygun ve kaliteli sağlık hizmeti alabilecekleri ülkede yönelmektedir.

Türkiye 2010 yılında dünya genelinde en çok turist ağırlayan ve en çok turizm gelirine sahip ilk 10 ülke sıralamasında aldığı turist sayısında 7. sırada, turizm gelirleri sıralamasında 9. sırada yerini almaktadır. Sağlık turizm sektörünün diş tedavileri dalında rekabetçi fiyat uygulamasına sahip olan Türkiye Avrupa’nın diş tedavisi fiyatlarının daha altında fiyatlara sahiptir. Bu uygun fiyatlar yanında hastalara sıra bekletmeden daha kısa sürede tedavi olma fırsatı ve diğer ülkelere kıyasla çok daha güler yüzlü hizmet  anlayışı göstererek memnuniyet oranında başarı sağlamıştır.

Sağlık turizmine günden güne artan rağbetten dolayı yurt dışından gelen hastalar, kendi ülkelerinde ki bölgelerde diş tedavisinin maliyetlerinin yüksekliğinden dolayı diş sağlığı tedavilerinde İstanbul’u tercih etmektedirler. Durum böyle olunca hem diş tedavilerini gerçekleştirebilmekte aynı zamanda da İstanbul’un doğal güzelliğini ve tarihini keşfetme şansını buluyor.

İmplant sanatı olarak bizi diş sağlığı turizminde öne çıkaran gelişmiş teknolojik alt yapısı ve uzman kadrolarıyla sunduğumuz ayrıcalıklı sağlık hizmetimizin birinci sınıf tıbbi malzemelerle en kısa sürede ve avantajlı maliyetlerle sunmaktayız.

Uluslararası standartlar göz önüne alınca, diş sağlığı turizminde uygulama ve tedavilerde güvenilir ekipmanlarla çalışarak uluslararası sağlık kuruluşlarının onayını almaktayız.